...HAKKIMDA...

MERHABALAR BEN EVLİ KOCASINI ÇOOOK SEVEN VE DÜNYA TATLISI BİR PRENSESE SAHİP OLAN ÇOOOK ŞANSLI BİR EŞ VE AYNI ZAMANDA ANNEYİM EVİMDE EŞİME VE BEBEĞİME ÇALIŞMAKTAYIM:) EVİMDEN MUTFAĞIMDAN HAYATIMDAN TAŞANLAR GEZDİKLERİM GÖRDÜKLERİM İLK ANNELİK MACERAM:) FARKLI LEZZETLER ÖRGÜLER GÜNCEL HABERLER MAKYAJ KOMBİNLERİM KISACA BİZ KADINLARA DAİR TÜM PAYLAŞIMLAR İÇİN BURADA SİZLERLE BİRLİKTEYİM...

22 Kasım 2014 Cumartesi

AŞURE YAPTIM

 
Bir kimse Âşûre günü oruç tutsa, Allahü teâlâ ona bir şehîd sevâbı verir. Âşûre günü oruçlu olan için, yedi gök ehlinin sevâbını yazar. Âşûre günü, bir mü'mine iftâr verene, ümmet-i Muhammed'in hepsine iftâr ettirmiş gibi sevâb yazılır. Âşûre günü bir yetimin başını okşıyana, Allahü teâlâ o yetimin başındaki kıllar kadar Cennet'te derece verir. (Hadîs-i şerîf-Gunyet-üt-Tâlibîn)

Muharrem ayı, İslâm dîninde kıymetli olduğu bildirilen dört aydan biridir. Aşûre gecesi bu ayın en kıymetli gecesidir. Nûh aleyhisselâm tûfânda gemisinde aşûre tatlısı pişirdiği için müslümanların, Muharrem'in onuncu günü aşûre pişirmesi ibâdet olmaz. Bugün aşûre pişirmeyi ibâdet sanmak günâhtır. (Muhammed Sıddîk bin Saîd).
 
 BİRAZ GECİKMELİ BİR PAYLAŞIM OLDU AMA NEYSE:)
NE ZAMANDIR YAYINLANMAYI BEKLEYEN BU FOTOYU PAYLAŞMAK BU GÜNE KISMETMİŞ...UMARIM BEĞENİRSİNİZ;)

5 yorum:

 1. Merhaba bloğu beğenerek takibe alıyorum.Blog keşif etkinliğimi yayınlarsan daha çok kişiye ulaşabiliriz.Teşekkür ederim.Sevgiler:))

  YanıtlaSil
 2. Ellerinize sağlık :)
  Allah kabul etsin.
  Blogunuzu sevdicann keşif etkinliğinden takibe aldım
  Benim blogumda da daha önce başlatmış olduğum blog takip etkinliğim var herkesi beklerim.
  http://www.sosyalmedyakafe.com/…/bloglar-dayanismasi-blog-t…
  Etkinliğimi bloglarınızda yayınlarsanız sevinirim.
  iyi günler diliyorum.

  YanıtlaSil
 3. Afiyet olsun.Blog keşif etkinliğinden geldim.Takipteyim.Sevgiler :)
  http://serhira.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. Merhaba :)Ellerinize sağlık :) Sizi blog keşif etkinliği sayesinde keşfettim ve takibe aldım banada beklerim :)
  suslusirine.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 5. Betül hanım merhaba ben sevdicann hanımın blog keşif etkinliğinde rastladım size .Bloğunuz çok güzel .Takipteyim.Benim bloğada beklerim.

  YanıtlaSil